Biblioteczka Plenerowa na Osiedlu Przyjaźń 115

poniedziałek, 20 lipca 2015

Gdzie będzie stała osiedlowa Biblioteczka plenerowa?

Biblioteczka już prawie gotowa, a my szykujemy specjalne wydarzenie na jej uroczyste otwarcie. Na razie to niespodzianka, wkrótce podamy szczegóły, ale wszystko wskazuje na to, że warto zarezerwować sobie kilka godzin w ostatnią sobotę sierpnia :) A tymczasem zdradzimy Wam, gdzie w końcu zostanie zlokalizowana Biblioteczka - decyzja była trudna, proces dochodzenia do niej żmudny. Ale klamka zapadła :)


Po wielu konsultacjach, wizjach lokalnych i głębokich przemyśleniach wybraliśmy lokalizację Biblioteczki. Najbardziej pożądane miejsce, czyli okolice Karuzeli, zostały nam jednak odradzone ze względów bezpieczeństwa - istnieje wielkie ryzyko, że Biblioteczka zostałaby zniszczona, rozczłonkowana na opał lub potraktowana jako podstawka pod butelki... Lokalizacja przy Bibliotece Publicznej odpadła, gdyż Biblioteka także prowadzi regał bookcrossingowy, więc nie ma sensu mieć dwóch punktów o podobnej funkcji tak blisko siebie. 

Gdzie zatem będzie stała Biblioteczka? Wróciłyśmy do pierwotnego pomysłu, który gwarantuje bezpieczeństwo, stałe zaopatrzenie w książki i łatwy dostęp - okolice głównej alejki biegnącej od tramwaju przy Czumy na stadion przez domki jednorodzinne. Konkretnie, Biblioteczka stanie przed podjazdem do domku 115, na zewnątrz posesji, w miejscu widocznym i łatwo dostępnym. Niestety nie ma tam za bardzo miejsca na ławkę, ale i temu z czasem zaradzimy. Rodzina z domku 115 będzie czuwać nad Biblioteczką, obiecujemy :) A oto kilka zdjęć. Mamy nadzieję, że miejsce Wam się podoba, że nawet jeśli tam często nie bywacie, zaczniecie wpadać specjalnie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz