Biblioteczka Plenerowa na Osiedlu Przyjaźń 115

środa, 12 sierpnia 2015

Piknik twórczy na otwarcie Biblioteczki Plenerowej - 29 sierpnia!

W ostatnią sobotę wakacji, 29 sierpnia zapraszamy na Osiedle „Przyjaźń” na niezwykłe otwarcie BIBLIOTECZKI PLENEROWEJ. Zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji - piknik twórczy z kreatywnym przetwarzaniem starych sprzętów pod okiem doświadczonych fachowców, wspólne grillowanie, pierwszą wymianę książek, a także śpiewanie tradycyjnych piosenek! Zapraszamy!

projekt plakatu: Beata Początek, Bemowskie Centrum Kultury

Pierwszy dzień funkcjonowania Biblioteczki Plenerowej, czyli miejsca wymiany książek i czasopism otwartego dla wszystkich mieszkańców i gości Osiedla, uczcimy wspólną pracą twórczą. Jako że Biblioteczka powstała w przebudowanym ulu, chcemy uczcić jej otwarcie wspólnym przetwarzaniem starych sprzętów, ubrań czy też opakowań i nadawaniem im nowych funkcji. Będziemy przerabiać kartony po sokach na portfele, stare koszulki na modne chusty, będziemy wyplatać kosze ze starych gazet, stworzymy kolorowe kwiaty z plastikowych butelek, zakładki do książek z surowców wtórnych i wiele więcej.
Przejrzyjcie strychy i piwnice – zapraszamy do przynoszenia nieużywanych sprzętów, nad którymi chcielibyście z nami popracować z pomocą doświadczonych fachowców. Przyprowadźcie dzieci – każdy znajdzie zajęcie dla siebie :)

Wspólną pracę uprzyjemni nam wspólne jedzenie – zapewniamy grill warzywno – serowy i inne przysmaki. Zachęcamy też do przynoszenia smakołyków własnej produkcji!

Nie może też zabraknąć muzyki – dzięki Jagnie Godzińskiej, która tworzy na osiedlu Grupę Śpiewu Tradycyjnego (podobnie jak Biblioteczka pod egidą "Laboratorium Projektów Osiedla Przyjaźń"), pośpiewamy wspólnie znane pieśni (będą śpiewniczki).

Od godziny 12 do 16 zapraszamy na stare boisko do koszykówki, za kortem tenisowym przy boisku - tam, gdzie w maju odbywał się piknik sąsiedzki (lub do sali widowiskowej, jeśli pogoda nie dopisze).

Około godz. 16 przewieziemy Biblioteczkę na jej miejsce docelowe – przed domek jednorodzinny 115 i po raz pierwszy zasilimy ją książkami i czasopismami. Wtedy też będzie można po raz pierwszy skorzystać z zasobów Biblioteczki, a także zasilić ją przyniesionymi publikacjami. Pamiętajcie, aby każdą umieszczaną w Biblioteczce pozycję ostemplować pieczątką, którą znajdziecie obok półek. W ten sposób wraz z książkami wieści o naszym ulubionym Osiedlu wyruszą w świat! W Biblioteczce znajdzie się także miejsce dla ulotek informujących o ciekawych wydarzeniach na osiedlu i w jego okolicy.

Projekt pieczęci do stemplowania książek umieszczanych w Biblioteczce plenerowej, autorka: Beata Początek, Bemowskie Centrum Kultury

Weźcie ze sobą:
- stare i/ lub nieużywane sprzęty domowe i ogrodowe
- surowce wtórne typu plastikowe butelki, kartony po sokach, stare gazety, koszulki
- wygodny strój, którego nie będzie żal zachlapać farbą
- coś na grilla i wspólny stół
- książki i czasopisma na pierwszą wymianę w Biblioteczce Plenerowej
- dobry humor i trochę kreatywności

Do zobaczenia 29 sierpnia!1 komentarz:

  1. ​Wydarzenie na waw4free: http://4free.waw.pl/wydarzenie-11584-piknik-tworczy-na-otwarcie-biblioteczki-plenerowej :)​​
    Zachęcamy do dodawania kolejnych przez formularz na stronie. :)

    OdpowiedzUsuń